HOMEAboutApplicationArchivesBuy-SellCalendarClothingClub RecordsExecutive
FAQsHistoryLinksResultsTrophiesYouth

Dundurn Castle Cyclocross Oct 1 2000

Results (below)

Dundurn01.jpg (61400 bytes)dundurn02.jpg (53534 bytes)dundurn03.jpg (61680 bytes)dundurn04.jpg (54797 bytes)dundurn05.jpg (50514 bytes)dundurn06.jpg (57345 bytes)dundurn07.jpg (52193 bytes)

dundurn08.jpg (57211 bytes)dundurn09.jpg (51338 bytes)dundurn11.jpg (59492 bytes)dundurn12.jpg (40904 bytes)dundurn13.jpg (32960 bytes)dundurn14.jpg (62433 bytes)

dundurn15.jpg (55888 bytes)dundurn17.jpg (53939 bytes)dundurn18.jpg (54721 bytes)dundurn19.jpg (55480 bytes)dundurn21.jpg (56705 bytes)dundurn22.jpg (57767 bytes)dundurn23.jpg (58184 bytes)

dundurn24.jpg (58652 bytes)dundurn25.jpg (49921 bytes)dundurn26.jpg (50773 bytes)dundurn27.jpg (52805 bytes)

JUNIORS (7 laps)

Rider Club Place
Ryan Roth Woodstock 1st 55:30
James Krieck Waterloo 2nd
Dan Skinner Bike Depot 3rd
Martin Lazarski Sobe 4th
Kyle Rothwell Ziggy's 5th
Ryan Deboer Mississauga 6th

 

WOMEN (7 laps)

Rider Club Place
Leslie Greene GT 1st
Anita Waymann Ind 2nd
Cydney Galbraith Kona 3rd
Helena Coney High Country 4th
Deryn Rizzi Newmarket 5th
Barb Brzezicki Fly Girls 6th
Prisca Natterer Ind 7th

 

SENIOR MEN UNDER 30
 Rider Club Place
Josh Hall KHS  True NorthJetfuel 1st
Peter Morse Trek  2nd
Chris Hansen KHS Kiro 3rd
Jon Barnes Ind 4th
Tom Skinner Bike Depot 5th
Alex Vaughn Mad Dog 6th
Andrew Hickman Mississauga 7th
Colin Campbell Ind 8th
James Stefanuk  Ind? 9th
Chris Vasu Ind? 10th
Rod Sniit, Enrico Fraini, Matt Szelag, Randy Riches DNF

 

Senior Men 30 -39
Rider Club Place
John Roden Buffalo 1st
Greg Palmer Mississauga 2nd
Greg Cavanagh Mississauga 3rd
Daniel Salter D'Ornellas 4th
Lorne Anderson Ind 5th
Rodney Merchant Duke's 6th
Allan Becker Ind 7th
Christopher Paton Mississauga 8th
Stephan LeTour Waterloo 9th
Chris Mathias Ind 10th
Ian Starke Ind 11th
Kris Tobias Ind 12th
Brian Priebe Waterloo 13th
Dean Peddle Ind 14th
Marten Koops Cycle Patrick 15th
David Tuttle Brantford Bike Shop 16th
Giuseppe Marangi Oakville 17th
Paul Bawkinowicz, Mark Somers,  Sean Scott DNF

 

Masters B,C & D 40+

Rider Club Place
Paul Skinner Bike Depot 1st
John Easton Newmarket 2nd
Rob Galbraith Ind 3rd
Michael Szelag Hamilton CC 4th
Phil Renaud Brantford Cyclopath 5th
Donald Smith, Glen Laycock DNF
 
[Home][About][Application][Archives][Buy-Sell][Calendar][Clothing][Club Records][Executive][FAQs][History][Links][Results][Trophies][Youth]

Design by QEF Contact webmaster at cyclist@hamiltoncycling.com